Opilý motorkář narazil do stromu. Skončil s těžkým zraněním

Foto: Policie ČR

ZLÍNSKO – Jedenačtyřicetiletý motorkář nezvládl jízdu na silnici mezi Vizovicemi a Loučkou. Muž havaroval do stromu a přivodil si těžká zranění. Přivolaní záchranáři ho chtěli převést do nemocnice, to ale muž zprvu odmítal. Před jízdou si totiž dal dvě piva.

Ve středu před polednem přijal operační důstojník na lince tísňového volání policie informaci o havárii motorkáře. Podle oznamovatele ležel na zemi a nehýbal se. „Řidič při jízdě z Vizovic do Loučky nezvládl projet levotočivou zatáčkou, na mokré silnici přejel vpravo mimo vozovku a narazil do stromu,“ popsala nehodu policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Na místo dorazili záchranáři, kteří u muže zjistili těžká zranění. Ten s nimi zpočátku odmítal odjet do nemocnice, nakonec ale souhlasil. „Policisté z Vizovic poté dechovou zkouškou zjistili u muže požití alkoholu před jízdou. Jednačtyřicetiletý místní řidič přiznal, že vypil dvě piva. Hodnota na displeji přístroje ukázala 0,33 promile alkoholu,“ sdělila Kozumplíková.

Škoda byla předběžně odhadnuta na třicet tisíc korun. „Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz. Za přestupek mu ve správním řízení hrozí několikatisícová pokuta a zákaz řízení,“ dodala Kozumplíková.

Foto: Policie ČR