Po zábavě ve Fryštáku zůstaly dvě zničené dopravní značky. Vandalovi hrozí až šest let

Foto: Policie ČR

FRYŠTÁK – Až šestiletý trest hrozí vandalovi, který v noci ze 7. na 8. prosince poničil dvě dopravní značky na Holešovské ulici. K události došlo v době, kdy se ve Fryštáku konala taneční zábava. Po neznámém pachateli pátrá policie, která se nyní obrátila na veřejnost s výzvou o pomoc při vyšetřování.

Dopravní značky upravovaly přednost na jedné z frekventovaných křižovatek ve Fryštáku. Kvůli jejich poničení tak mohlo lehce dojít k neštěstí. „V inkriminované době byl na zmíněné křižovatce nezvykle silný provoz, neboť v nedalekém kulturním domě právě probíhala taneční zábava a jen díky obezřetnosti řidičů tady nedošlo k žádné dopravní nehodě,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

V sobotu v deset večer ulicí projížděli policisté a obě značky byly v pořádku. V neděli v devět ráno ale při obchůzce zjistili, že jsou poškozené a vylomené. „Za zločin poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení hrozí pachateli nebo pachatelům trest odnětí svobody až na šest let,“ dodala Kozumplíková.

Policie se proto obrací k veřejnosti o pomoc s pátráním. „Policisté obvodního oddělení ve Fryštáku, kteří případ prověřují, hledají svědky této události, k níž došlo v době od desíti večer dne 7. prosince do desíti dopoledne dne 8. prosince v blízkosti křižovatky ulice Holešovská ve směru na obec Lukoveček. Pokud jste byli svědky této události, nebo pokud máte informace k osobě pachatele, tak prosím volejte linku tísňového volání policie 158,“ vyzvala Kozumplíková.

Foto: Policie ČR