Pošli to dál! Světlonoši rozváží Betlémské světlo. Přehled pro Středočechy, kam zajít

Ilustrační foto: pixabay

Středočeský kraj – Betlémské světlo se stalo součástí vánoční atmosféry na náměstích, v kostelech nebo veřejných institucích i v řadě domácností. Mělo by nám připomenout, že Vánoce neznamenají jen bohatě prostřený stůl, hromady dárků pod stromečkem či pozlátko vánočních ozdob, snažících se oslnit nás svým leskem. Tuto sobotu 21. prosince 2019 se budou opět s pomocí skautských kurýrů rozvážet vlaky po České republice. Už po třicáté. Z původních 7 vlaků je letos již 62 vlaků, které přivezou Betlémské světlo na celkem 765 nádraží!

Letos bude předávání Betlémského světla do domácností probíhat v sobotu. Stačí si najít své místo a donést si vlastní svíčku nebo svítilnu, pak i vy a můžete potěšit své blízké malým plamínkem z Betléma. Udělat jim radost, že nejsou sami, a že na ně někdo myslí.

Příbram, Rakovník a Praha

Betlémské světlo získáte mimo nádraží, také v muzeích, skanzenech či na zámcích. V neděli 22. 12. se bude betlémské světlo rozdávat v Příbrami na Svaté hoře, nebo v Muzeum T.G.M. v Rakovníku. Slavnostní předání Betlémského světla během mše svaté o desáté dopoledne v katedrále sv. Víta v Praze. Po mši svaté bude možné si Betlémské světlo připálit do svých lucerniček a odnést domů

Kutná hora

V pondělí 23. 12. si můžete přijít pro světlo z Betléma do Kutné Hory, nebo do pražské zoologické zahrady. Na Štědrý den 24. 12. bude betlémské světlo dostupné například na chvalském zámku v Horních Počernicích, v Kunratích nebo v Zoo Praha.

Nádraží

Pokud byste si rádi světlo vyzvedli přímo “od zdroje”, přijďte za skauty na nádraží. Rozvoz Betlémského světla po republice proběhne díky skautským kurýrům vybranými vlaky v sobotu 21. 12. 2019.

Vybrané vlaky

R 988: Vysočina: Brno, hl. nádraží – Praha, hl. nádraží (ČD)

R 792: Střekov: Kolín – Ústí nad Labem – západ (ČD)

R 768: Berounka: Praha, hl. nádraží – Železná Ruda (ČD)

SP 1573: Kralupy nad Vltavou – Kladno (ČD)

Os 19706: Kladno – Rakovník (ČD)

Os 16710: Rakovník – Bečov n.Teplou (ČD)

Os 2055: Praha hl. n. – Dobříš (ČD)

Os 7910: Zdice – Březnice (ČD)

R 1188: Bezděz: Nymburk, hl. nádraží – Česká Lípa hl.n. (dopravce ARRIVA)

Mapa akcí Betlémského světla