Předvánoční tragédie. Muž zkolaboval na ulici. Lékař už jen konstatoval smrt!

Foto: mn-net

MLADÁ BOLESLAV – Takové smutné zprávy se nepíšou lehko. Ale je to tak. Všechen předvánoční spěch se může zastavit v jedné jediné minutě. Stejně jako se to stalo muži v Mladé Boleslavi.

Ve středu kolem čtvrt na čtyři přijal operátor tísňové linky městské policie oznámení, že v Pivovarské ulici leží na chodníku nějaký muž, který se nehýbe. Žena, která to ohlásila, bohužel volala nejprve na městskou policii, a nikoliv záchranku. Hlídka okamžitě vyjeli na místo. Když strážníci dorazili, na první pohled rozpoznali, že dotyčný nedýchá.

„Puls byl nehmatný, tak ihned kontaktovali rychlou zdravotnickou záchrannou službu,” popsal dramatickou situaci velitel městské policie Tomáš Kypta. Jeho muži ale okamžitě jednali. Ještě před příjezdem zdravotníků zahájili resuscitaci. Přesně podle telefonických pokynů záchranky zahájili masáž srdce, použili i přenosný defibrilátor, srdce už však nenaskočilo. Přivolaný lékař na místě mohl už jen konstatovat smrt. Jaké byly příčiny úmrtí určí přesně až pitva.

Pro většinu z nás se adventní dny nesou ve znamení hektického spěchu a zoufalého lovení dárků. K tomu umytá okna, bezchybná výzdoba, dvacet druhů cukroví. V ulicích večer blikají světýlka, na náměstích září vánoční stromy. Pořád se někde tlačíme, něco sháníme, abychom potěšili své bližní. Zátěž, kterou na sebe klademe, může být ale mnohdy až příliš velká. Naší hlavní prioritou by ale mělo být, jak radí lékaři, se jich ve zdraví se dožít. Pěkné Vánoce všem!