Urgentní příjmy se připravují na nápor pacientů

Zdravotníci na urgentním příjmu jihlavské nemocnice počítají s tím, že v době vánočních svátků ošetří až dvojnásobný počet pacientů. Foto: Nemocnice Jihlava

VYSOČINA – Během svátků je většina soukromých ordinací uzavřena, a proto se nemocnice, resp. urgentní příjmy připravují na větší nápor pacientů. Také ambulance nemocnic avizují omezení provozu, takže pokud se do nemocnice chystáte, a nepůjde o nic zásadního, návštěvu odložte nebo si na webových stránkách nemocnic ověřte, zda ambulance například mezi svátky ordinuje.

“O vánočních svátcích naši zdravotníci ošetří až jednou tolik pacientů, co jindy. Největší nápor očekáváme tradičně po Štědrém dni na 1.svátek vánoční a 2.svátek vánoční,” sdělila mluvčí jihlavské nemocnice Monika Zachrlová.

Havlíčkobrodská nemocnice má na webu vyvěšený přehled s vánočním provozem jednotlivých ambulancí. Omezenou dobu budou mít gynekologická, ORL, chirurgická i onkologická ambulance.

Omezení ordinačních časů avizovala i třebíčská nemocnice. Změny se dotknou hematologické a odběrové ambulance, očního, rehabilitačního, dále dětského, kožního, ortopedického a interního oddělení i neurologie. Kompletní přehled najdete na webu nemocnice.

Také novoměstská nemocnice hlásí omezení v čase vánočních svátků. “Před návštěvou se prosím přesvědčte, zda váš lékař na konci prosince ordinuje. Aktuální informace budou na stránkách jednotlivých ambulancí. Děkujeme za pochopení a omlouváme se za případné komplikace,” uvedla mluvčí Tamara Pecková.