Užijte si Zoo Zlín i během svátků. Na Štědrý den navíc na děti čeká pěkný dárek

Foto: Archiv Zoo Zlín

ZLÍN – Areál Zoo Zlín ovládla vánoční atmosféra. Zahradu zdobí světelná výzdoba a září i vánoční strom na nádvoří zámku Lešná. Na Štědrý den navíc pro všechny děti do 15 let přichystala zoo dárek. V tento sváteční den mají totiž vstupné za symbolickou korunu a otevřeno bude do dvou odpoledne.

Vánoční návštěvu zpestří originální světelná výzdoba. Zoo zdobí nejen typické vánoční motivy, ale také světelné siluety exotických zvířat. Návštěvníci uvidí zářící slony, tapíry, nosorožce, rejnoky, tučňáky, klokany, lvy, lachtana, medvěda, aligátora, supy nebo žirafu. „Krása světelné výzdoby naplno vynikne až po setmění, proto od středy 25. prosince do středy 1. ledna prodlužujeme otevírací dobu horní části areálu zoo, tedy od hlavního vstupu po restauraci Limpopo, do pěti odpoledne,“ uvedla Romana Bujáčková, vedoucí oddělení marketingu. Do pěti budou také otevřeny expozice Zátoka rejnoků a tropická hala, restaurace Limpopo a Tyrol, Chocolatérie i prodejny suvenýrů.

I v zimním období má zlínská zoo svůj půvab, je plná života a rozhodně stojí za návštěvu. Do venkovních výběhů stále vychází spousta zvířat. A to nejen rodilí otužilci, jako jsou třeba tygři ussurijští, pandy červené, lachtani, velbloudi, klokani nebo lamy vikuně, ale i teplomilní sloni, nosorožci, zebry, pštrosi nebo antilopy. Příjemnou pohodu nabízejí velké pavilony. „V Zátoce rejnoků panuje letních 26 stupňů, při krmení a hlazení rejnoků rychle odložíte teplé oblečení. Na chladné počasí zapomenete také v tropické hale Yucatan, v pavilonech žiraf a slonů,“ dodala Romana Bujáčková.

Zlínská zoo je otevřena každý den v roce včetně Štědrého dne, vánočních svátků, Silvestra a Nového roku. Pro vstup do zoo návštěvníci nyní mohou využít zvýhodněné vstupné, které pro dospělé činí 80 korun, pro děti 40 korun, senioři zaplatí 60 korun. Nižší vstupné platí až do 29. února příštího roku.