V Pelhřimově se projdete po opravených chodnících za 16 milionů

Nový chodník v Družstevní ulici propojuje vchody do tamějších bytovek. Foto: Město Pelhřimov

PELHŘIMOV – Pelhřimovská radnice, respektive její dodavatelé, dokončili opravy chodníků, jejichž investice v letošním roce přesáhla 16 milionů korun. Největší akcí byl chodník u bytovek v ulici Družstevní, ale opravené jsou také úseky kolem říčky Bělé, v ulici Václava Petrů, podél ulice Vlásenická směrem ke Stráži nebo chodníky v ulici Řemenovská a Topolová na Polním Dvoře.

Nejrozsáhlejší prací byla stavba nového chodníku u bytovek v ulici Družstevní, kde nová cesta pro pěší bezbariérově propojuje vchody bytových domů se stávajícím chodníkem podél ulice Družstevní. Součástí prací byla navíc rekonstrukce kanalizačních a vodovodních přípojek pro bytové domy.
Oprav se dočkala promenáda kolem říčky Bělé (úsek č. 6), která začíná od Kamenného mostu a vede k mostu Na obci. Současně došlo i k úpravě prostoru v ulici Václava Petrů. Neméně přínosnou investicí se stal nový chodník vedoucí podél ulice Vlásenická směrem ke Stráži, chodník v ulici Řemenovská a v ulici Topolová na Polním Dvoře. „V ulici Husova se mohou občané těšit z rekonstruovaného povrchu komunikace a chodníku vedoucího po levé straně ulice s tím, že byla vybudována žádaná nová parkovací místa. Rekonstrukce se dočkal také chodník v ulici Nádražní od světelné křižovatky k prodejně firmy Adélka. Součástí rekonstrukce bylo také vybudování nového zábradlí podél chodníku,“ vyjmenovává mluvčí pelhřimovské radnice Andrea Unterfrancová.

Investice do výstaveb a rekonstrukcí chodníků patří k dlouhodobým prioritám Pelhřimova. Radnice proto plánuje opravy chodníků také v příštím roce.