Policisté v Brně zadrželi jedenatřicetiletého muže. Měl při sobě plynovou pistoli i s náboji

ilustrační foto

BRNO – V pátek po poledni přijali brněnští policisté oznámení o tom, že se v dvorním traktu v jednom z domů v Lidické ulici se pohybuje ozbrojený muž. Navíc měl ze zbraně vystřelit. O velké akci jsme psali zde.

Na místo byli vysláni policisté včetně zásahové jednotky. Situaci ze vzduchu monitoroval policejní vrtulník. Na místě policisté postupně prohledali všechny prostory, kde mělo dojít ke střelbě. Žádnou ozbrojenou osobu ale na místě nevypátrali. Při nahlášeném incidentu nebyl nikdo zraněn. Podle zjištění kriminalistů nebyla ohlášená střelba vedena na konkrétní osobu. Policie pracovala také s možnou variantou, že se nestřílelo z ostré zbraně, že mohlo jít o signální pistoli či plynovou pistoli.

V pátek v podvečer zadrželi policisté v Brně podezřelého jedenatřicetiletého muže. Ten měl u sebe plynovou pistoli i s náboji. Byl agresivní a nadýchal přes tři promile V souvislosti s případem poblíž místa činu vypátrali policisté i sedmatřicetiletého muže, který se pohyboval na místě v době incidentu. Pro silnou podnapilost muže zatím nemohli vyslechnout a zjistit jakou roli v případu případně hrají. Komplikací je i to, že muži jsou cizinci. „Případ zatím zpracováváme jako výtržnictví ve zkráceném přípravném řízení. Trest tedy mohl být vynesen v nejbližší době,“ uvedl mluvčí policie Bohumil Malášek.