Požár domu ve Skoronicích způsobil škodu za 800 tisíc, tři lidé byli zraněni

ilustrační foto

HODONÍN – Při nočním požáru rodinného domu ve Skoronicích na Kyjovsku se zranili tři lidé. Jeden člověk bojuje o život. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu a na místě zasahovalo deset hasičských jednotek.

Těsně před páteční půlnocí vyjížděli hasiči k požáru rodinného domu do Skoronic na Kyjovsku. V domě se měli nacházet lidé. „Při našem příjezdu na místo byli všichni obyvatelé již venku. Pravděpodobně se nadýchali kouře,” uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák. Záchranáři do Skoronic vyslali tři posádky. Když přijely, tak v nejvážnějším stavu byla penzistka, která se nadýchala kouře. „Kolegové museli provést intubaci a na řízené ventilaci převezli ženu na ARO kyjovské nemocnice,” sdělila mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. Také starší muž se při požáru nadýchal zplodin z hoření. „Poskytli jsme mu kyslíkovou terapii, zaléčili a převezli na internu kyjovské nemocnice,” přiblížila mluvčí. Nejmladšímu ze zraněných, muži ve středním věku, záchranáři poskytli také kyslíkovou terapii. Po ošetření popálenin prvního stupně jej sanitka převezla také do kyjovské nemocnice. Odpoledne byli dva ze zraněných už stabilizovaní. „Jsou mimo ohrožení života a jejich stav se zlepšuje,” informoval v sobotu odpoledne mluvčí kyjovské nemocnice Filip Zdražil. Třetí ze zraněných byl v péči tamního oddělení ARO, kde lékaři bojují o pacientův život.

Protože hrozilo, že se požár rozšíří na další budovu, požádal velitel zásahu o další posily. O půlnoci operační středisko vyhlásilo druhý stupeň požárního poplachu a na místo vyrazily další jednotky. Při požáru zasahovali profesionální hasiči ze stanic Hodonín, Kyjov a Veselí nad Moravou společné s dobrovolnými hasiči z Dubňan, Kyjova, Ratíškovic, Skoronic, Svatobořic-Mistřína, Vracova a Žeravic. „Pomocí tří vodních proudů jsme šíření požáru zastavili v 0.37 hodin. Další dvě hodiny jsme vyklízeli materiál a vybavení půdy a pomocí termokamery hledali případná skrytá ohniska požáru,“ doplnil mluvčí Dvořák. Po třech hodinách od ohlášení události byl požár zcela zlikvidován. Předběžná škoda byla vyšetřovatelem odhadnuta na 800 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je v šetření. Místní dobrovolná jednotka zůstala do ranních hodin k dohledu nad požářištěm.