Fanynka z Brna po výbuchu pyrotechniky na hokejovém utkání v Boleslavi utrpěla šok!

Ilustrativní foto: Policie ČR

MLADÁ BOLESLAV – Vyrovnaný zápas, pro diváka parádní podívaná, padlo hodně branek.,“ liboval si v neděli trenér vítězného mladoboleslavského týmu Radim Rulík. Zápas měl ale i svou odvrácenou stranu, a to nejen pro poražené. Šok dívce, která přijela z Brna Kometě fandit, způsobili vlastní fanoušci, když si během utkání „zahráli“ s pyrotechnikou.

BK Mladá Boleslav x HC Kometa Brno

V průběhu 2. třetiny odpálili fanoušci Komety Brno v prostoru hlediště pyrotechniku, což iniciovalo potyčku mezi fanoušky hostí a domácích. Pár najatých pracovníků bezpečnostní agentury nezvládalo udržet pořádek a museli zakročit policisté. V průběhu přestávky mezi 2. a 3. třetinou požádal hlavní rozhodčí zápasu o asistenci Policii ČR a městskou policii o zajištění dohledu nad pořádkem v hledišti, aby mohlo být utkání dohráno.

Źena s šokem musela do nemocnice

Strážníci městské policie se rozestavili mezi sektor hostí a domácích fanoušků. Policisté dohlíželi z prostoru mezi sektorem hostí a brankou. První pomoc strážníci poskytli dívce, která po výbuchu pyrotechniky utrpěla šok. Dívku si převzala přivolaná posádka zdravotnické záchranné služby a po ošetření ji převezla do Oblastní nemocnice Mladá Boleslav. Žena se naštěstí stačila vrátit k autobusu hostí, s kterým nakonec odcestovala domů. Autobus fanoušků Komety Brno měl totiž poruchu a fanoušci museli čekat na příjezd náhradního autobusu. Městská policie pak ve spolupráci s Policií ČR zajistily doprovod autobusů fanoušků Komety Brno za hranice katastru Mladé Boleslavi.

Umravněte si ty debily

Zatímco pyrotechnika na fotbalu je velké téma, v hokeji zatím spíš okrajové, nicméně stejně jako na fotbale i v hokeji přibývá v poslední době násilných incidentů a pyrotechniky „Na výjezdy už nejezdím, svěřil se jeden z fanoušků HC Kometa Brno na jejich internetovém fóru. „Už jen kvůli kreténům, kteří mají potřebu si zapálit pyrotechniku, a pak si ještě vyskakovat na policii a těžkooděnce.“ Co by se dělo, kdyby si tohle hosté dovolili v brněnském Rondu, pokládá řečnickou otázku další. „Kdyby to tam chytlo, tak se ven nedostaneme, “ upozorňuje jiný. „Sorry, oheň do haly nepatří, blbcům s ohněm v hale, bych napařil desítky hodin veřejně prospěšných prací, nebo doživotní zákaz vstupu na stadion.“ Na závěr debaty vyslal ostrý vzkaz mladoboleslavský fanoušek do Brna: „Koukejte si umravnit ty debily.“