Jedna mrtvá, čtyři zranění: Řidič (18) nezvládl rychlou jízdu!

DOMAŽLICKO –  K velkému neštěstí došlo včera večer na úseku cesty mezi obcemi Ždánov a Draženov, kde se rychlá a riskantní jízda krutě vymstila osmnáctiletému řidiči osobního auta tovární značky Peugeot 406.

Osudnou se mu stala pravotočivá zatáčka. Agresivní jízdou se dostal se do smyku a vjel do protisměru přímo do cesty šokovanému řidiči protijedoucího auta Ford Fiesta. V této nečekané situaci již nebylo šance hrozivému neštěstí zabránit a došlo k devastujícímu střetu, při kterém byl zraněn mladý řidič Peugeotu i jeho šestnáctiletý spolujedoucí a šestnáctiletá spolujezdkyně. Bohužel sedmnáctiletá dívka (další člen osádky tohoto auta) utrpěla vážné zranění, kterému na místě podlehla. Zraněn byl i pětadvacetiletý řidič Fordu.

Požití alkoholických nápojů u obou řidičů před jízdou policisté vyloučili dechovými zkouškami. „Škoda na Peugeotu byla vyčíslena na 35 tisíc korun, na Fordu kolem 50 tisíc korun. Případ si převzali domažličtí kriminalisté, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů usmrcení z nedbalosti a těžké ublížení na zdraví z nedbalosti,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Zdroj: Policie ČR