Největší záchyt letoška: Turci vezli po dé jedničce 520 kilo závadného skopového

V nevyhovujících hygienických podmínkách převáželi Turci s dodávkou 520 kilo skopového. Foto: Celní úřad pro Kraj Vysočina

VYSOČINA – Netradiční prohřešek odhalili celníci z Vysočiny při kontrole nového mýtného systému jen dva dny před Štědrým dnem na 153. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. Dva Turci vezli v dodávce s rakouskou imatrikulací 25 kusů jatečně upravených těl jehňat, jednu staženou ovci a jednu kozu – vše neznámého původu, bez razítka zdravotní nezávadnosti a v naprosto nevyhovujících podmínkách při teplotě devíti stupňů nad nulou.

Maso nechal krajský hygienik znehodnotit barvou a poslal ho ke spálení do kafilérie ve Věži. Foto: Celní úřad pro Kraj Vysočina

Kvůli zápachu a podezření z porušení hygienických a veterinárních předpisů policisté k případu přivolali hlídku celníků, která monitorovala prostor v protisměrném sjezdu na Lhotku a Tasov. „Řidič tvrdil, že zvířata byla poražena na jedné farmě na Přibyslavsku, odkud v sobotu dodávka putovala do Brna a následně v neděli do Prahy,“ informoval tiskový mluvčí vysočinských celníků Richard Zeman.
Přivolaný inspektor Krajské veterinární správy pověšené kusy skopového masa barvou znehodnotil a rozhodl o jejich likvidaci v kafilérii ve Věži u Havlíčkova Brodu.
„Dohromady se jednalo o 520 kilogramů masa a podle sdělení veterináře šlo o největší záchyt nelegální přepravy živočišných produktů v Kraji Vysočina za rok 2019,“ upřesnil na závěr Richard Zeman.