Pejskaře ve Zlíně napadl při venčení volně pobíhající pes

Ilustrační foto

ZLÍN – Dramatické chvilky si prožil dvaašedesátiletý muž, který ve Zlíně venčil psa své manželky. Minulý čtvrtek kolem půl desáté večer se procházeli po Podvesné, když se proti nim rozběhl cizí pes puštěný na volno a bez náhubku a začal na ně dorážet. „Muž proto vzal svého psa do náruče, načež mu druhý pes skočil na záda a roztrhl mu bundu,“ popsal mluvčí zlínských strážníků Pavel Janík, který dnes o incidentu informoval.

Po chvíli se útočící zvíře vrátilo k dívce, která ho nechala volně pobíhat. Oba pak zašli do blízkého domu.

Po oznámení na místo vyrazili strážníci. „Hlídka MP Zlín zjistila, že při incidentu nedošlo ke zranění osob ani zvířat, avšak došlo ke způsobení majetkové škody na oděvu oznamovatele. Strážníci se proto zkontaktovali s šestačtyřicetiletou majitelkou psa, která uvedla, že jej venčila její nezletilá dcera,“ sdělil Janík. Dívka pak popsala událost tak, jako poškozený muž.

Celá věc bude mít nyní dohru před správním orgánem, kde se bude také rozhodovat o náhradě způsobené škody. „Závěrem nezbývá než konstatovat, že pokud by byla dodržena povinnost vést psa na vodítku, jak ji ukládá obecně závazná vyhláška o pravidlech pohybu psů na veřejných prostranstvích, k těmto nepříjemnostem by vůbec nedošlo,“ dodal Janík.