Šílenec za volantem ohrožoval půl Prahy! Boural a policisté museli střílet

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Policejní honička rozbouřila dopravní situaci v oblasti Prahy čtyři, devět, deset a čtrnáct. Muž s několika vroubky ujížděl hlídkám, způsobil několik kolizí a nakonec naboural do stromu. To mu ovšem stále nestačilo.

„Policisté z pohotovostní motorizované jednotky si ve čtvrtek krátce před devatenáctou hodinou povšimli v ulici Výstavní v Praze 4 vozidla, které způsobilo dopravní nehodu, proto se ho rozhodli zastavit. V momentě, kdy se na policejním voze rozsvítili majáky, řidič sešlápl plyn a začal ujíždět ulicí Novopackou protisměrem,“ informovala o začátku honičky policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Policisté ihned předali hlášku dalším hlídkám, které jim vyrazili na pomoc.

Mezitím pronásledovaný projel několik křižovatek na červenou, v ulici Přátelství najel na kruhový objezd v protisměru. Potom se vřítil na Štěrboholskou spojku, kde svým nebezpečným způsobem jízdy zavinil další dopravní nehodu. Neodradilo ho to však, a pokračoval v úprku před policejními hlídkami. Takto dojel až do Dolních Počernic, kde chtěl pronásledovatelům zmizet mezi stromy v parku, zde však havaroval a tak automobilová honička skončila.

Řidič neúnavně vyskočil z havarovaného vozu a pokračoval v úprku po svých. Policisté použili k zastavení varovného výstřelu, na který však nereagoval. Po několika metrech jej ovšem policisté doběhli, a za použití donucovacích prostředků zadrželi. Následným šetřením bylo zjištěno, že stejné vozidlo již tento den policisté pronásledovali, ale řidič jim unikl. Dále policisté zjistili, že sedmatřicetiletý muž má dva platné zákazy řízení, protože v minulosti ujížděl pod vlivem návykových látek. Pirát silnic byl převezen na policejní služebnu, kde mu bylo sděleno podezření ze spáchání trestných činů maření úředního rozhodnutí, vykázání a obecné ohrožení, za což mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.