Vyhrajte Lego na putovní výstavě!

PRACHATICE – Už jste viděli šestimetrové Lego City? Neviděli? Tak máte ještě pár dní na to, abyste to napravili. Je hitem výstavy Svět kostiček a nechybí v něm kolejiště s pohyblivými vlakovými soupravami, lunapark, fotbalový stadion, ani velká hasičárna. Výstavu doprovází kvíz, který se zaměřuje především na postřeh a jeho vítěz získá Lego v hodnotě 2 tis. Kč!

Základ výstavy tvoří šestimetrové Lego City, kde jsou kolejiště a pohyblivé vlakové soupravy s kolotočem. Dále uvidíte lunapark s obřím ruským kolem, stánek s hot dogem, fotbalový stadion, hotel, radnice, hořící bytový dům, velká hasičárna, červený svítící věžák, skate park a mnoho dalších krásných detailů. Zajímavostí výstavy jsou tzv. alternativní modely, které ukazují, co vše se při troše fantazie a bez návodu dá z barevných kostiček postavit. Přijďte se podívat, jak z auta vznikne pejsek či kytara, ze závodního auta helikoptéra.

Malí návštěvníci uvítají plnohodnotně vybavený dětský koutek s kostkami Duplo a Classik, nebo se mohou zúčastnit doprovodného kvízu, kde vítěz získá stavebnici Lego v hodnotě 2 tis. Kč. Výstava složená z neuvěřitelných 350 tisíc kostiček Lego trvá v Prachatickém muzeu do 29. 12. a máte i možnost zakoupit si vybrané druhy nových stavebnic Lego za skvělé ceny.