Už jste viděli výšivku rybí šupinou?

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Přijďte se seznámit s tajemnými postavami a zvyky vánočního období na výstavu v Jihočeském muzeu. Poznáte fanfrnoch a zjistíte, jak se vyrábí, Studio dell´ arte potěší divadelním představením Vánoce za časů našich prababiček aneb Jak se v Čechách strašívalo a společně s dětmi si vyzkoušíte svou šikovnost.

Vánoční období rozhodně nepatří, jak by se na první pohled mohlo zdát, pouhé zahálce. O tom vás přesvědčí výsledky práce šikovných rukou minulých a současných mistrů řezbářů, hrnčířů, krajkářek, pekařek a mnoha dalších lidových tvůrců, kteří s úctou k tradici vytvářejí tuto půvabnou krásu pro potěšení vlastního i našeho srdce. Součástí výstavy jsou i názorné ukázky, při kterých se seznámíte s jednotlivými tvůrci, jejich technikami a vlastnoručně si vyzkoušíte svou šikovnost, či objevíte vlastní inspiraci.

Na výstavě V půlnoční hodinu anděl se zjevuje vás v Jihočeském muzeu potěší i doprovod vánoční hudby, písní, koled a vůně lidového pečiva. Výstava trvá do 5. 1. a 1. 1. je navíc od 14:30 hod. připraven novoroční koncert.