Čelní srážka dvou aut na Kroměřížsku si vyžádala sedm zraněných

Foto zdroj: HZS Zlínského kraje

KROMĚŘÍŽSKO – Na tříramenné křižovatce mezi Holešovem, Ludslavicemi a Zahnašovicemi došlo včera krátce po deváté k vážné dopravní nehodě. Při čelním střetu dvou osobních aut bylo zraněno sedm lidí.

Čtyřicetiletý řidič Volkswagenu Golf jel po vedlejší komunikace ve směru od Ludslavic. „Tam při odbočování vlevo nedal přednost v jízdě osmnáctiletému řidiči vozu Opel Astra, který jel po hlavní silnici ve směru od Holešova, čímž řidiče Opelu ohrozil a omezil. Mladý řidič na vzniklou situaci zareagoval tak, že přejel do protisměrného jízdního pruhu, kde se obě vozidla čelně střetla,“ popsala nehodu policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Zranění utrpěl řidič Opelu i jeho dva spolujezdci ve věku sedmnáct a devatenáct let. „V Golfu pak utrpěli zranění čtyři spolujedoucí, a to dvě ženy ve věku pětadvacet a devětadvacet let a dva muži ve věku osmatřicet a devětatřicet let. Pouze řidič vyvázl bez úhony,“ sdělila Kyšnerová.

U nehody zasahovali hasiči z Holešova a Kroměříže. „Hasiči zraněným osobám poskytli předlékařskou pomoc a následně je předali do péče Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje. Dále na obou automobilech provedli protipožární opatření a uniklé provozní kapaliny zasypali sypkou sorpční látkou,“ uvedl mluvčí hasičů Roman Žemlička.

Všechny zraněné záchranáři převezli do nemocnic ve Zlíně, Kroměříži a Přerově. Podle policie byla dechová zkouška u obou řidičů negativní. „Nehodu i nadále vyšetřují kroměřížští dopravní policisté,“ dodala Kyšnerová.

Foto zdroj: Policie ČR
Foto zdroj: HZS Zlínského kraje
Foto zdroj: HZS Zlínského kraje
Foto zdroj: HZS Zlínského kraje