Ježíšek přišel i do Baťovy nemocnice. Pacientům zpříjemnily svátky dárky i koledy

Foto zdroj: Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně

ZLÍN – Pacientům, kteří letos přes Vánoce museli zůstat na léčení v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně, udělaly radost dárky od jednotlivců, škol i organizací. V rámci dobrovolnické akce Dobrý skutek se jich sešlo rovných čtyři sta padesát. „Dostali jsme ještě o sto dárků více než před loňskými Vánocemi, které byly v tomto ohledu rekordní. Všem dárcům moc děkujeme. Pomohli našim pacientům zpříjemnit svátky,“ vzkázala Michaela Schneider, vedoucí Dobrovolnického centra zlínské nemocnice, které akci Dobrý skutek uspořádalo.

Nejčastěji pacienti dostávali hygienické a kosmetické potřeby jako šampóny, mýdla, sprchové gely a kartáčky na zuby. Sešly se také knihy, hračky, stolní hry, křížovky nebo psaní potřeby. Do Dobrovolnického centra je přinesli jednotlivci i studenti střední zdravotnické školy a zlínských gymnázií, MŠ Academic School, děti z mateřských škol v Březůvkách a v Kašavě, pomohla také nadace Korunka Luhačovice a policisté.

Dárky nebyly jediným zpříjemněním svátečního času v nemocnici. Hned na několika odděleních zahráli pacientům koledy dobrovolníci nebo žáci zlínské střední zdravotnické školy.

Vánoční čas využila pro dobrý skutek i společnost Greiner, která věnovala Dětskému oddělení krajské nemocnice šek na šedesát tisíc korun. „Naši zaměstnanci během října a listopadu běhali a každý kilometr naše společnost ocenila stokorunou. Výsledkem byla suma, kterou jsme s radostí předali oddělení, kde se léčí dětští pacienti,“ sdělila manažerka firmy Greiner Ilona Szpaková.

Foto zdroj: Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně
Foto zdroj: Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně