Kino v Brtnici bude hrát pro 25letého Honzu Plevu, který přišel o obě nohy

BRTNICE – Od 1. prosince můžete přispívat do veřejné sbírky pro Honzíka Plevu z Brtnice, který následkem těžkého úrazu přišel o obě nohy. Vyhlásilo ji město Brtnice. Ve městském kině se bude v neděli 29. prosince od 16.00 hodin promítat Román pro pokročilé a výtěžek ze vstupného půjde právě na transparentní účet pro Honzíka.

Pětadvacetiletý mladík pracoval v Technické skupině města Brtnice, kde se staral o úklid v obci a veřejnou zeleň. Dobrovolně pomáhal na kulturních akcích a ve Sboru dobrovolných hasičů v Brtnici. Peníze ze sbírky využije na vytvoření bezbariérového prostředí v domě, kde s rodiči bydlí, na koupi a úpravu auta, na pokrytí nákladů spojených s léčbou a na pořízení invalidního vozíku.
Veřejná sbírka je vyhlášená až do 30. června a pomoci můžete i vy, když na transparentní účet č. 2101718643/2010 pošlete finanční dar podle svých možností a pomůžete tak Honzíkovi a jeho rodině v tíživé situaci.

Co se stalo?

Bylo úterý 9. července 2019, když si Honza Pleva, který trpí lehkou mozkovou dysfunkcí, jel po práci nasbírat trochu hrachu na pole za městem. Na místě zjistil, že zemědělci hrách sklízejí a protože věděl, že by hrách sbírat neměl, schoval se ve vysoké trávě na okraji pole. Traktor ho bohužel zachytil a těžce zranil. Lékaři bojovali o jeho život, který se jim podařilo zachránit, absolvoval na padesát operací a přišel o obě nohy. Naopak se lékařům podařilo zachránit jeho pravou ruku.