Opilý řidič v Nýrsku nezvládl řízení: Zastavil se o barák!

NÝRSKO – Nepříliš povedený Štědrý den si prožil osmatřicetiletý muž, který po patnácté hodině řídil své auto tovární značky Škoda Octavia z náměstí v obci Nýrsko do ulice Petra Bezruče.

Ten totiž před tím, než usedl za volant, neprozíravě požil alkohol, a to se mu právě na tomto úseku cesty vymstilo. Nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, narazil do zábradlí, pak do dopravní značky a nakonec se zastavil o roh budovy. Přivolaní klatovští dopravní policisté řidiče vyzvali k dechové zkoušce. Odborné měření elektronickým přístrojem ukázalo výsledek 2,02 promile alkoholu v krvi.

Muž se policistům přiznal, že vypil několik panáků rumu a v duchu nejspíš zalitoval, že si raději nedal rumové pralinky. „Na základě pozitivního výsledku byl řidič zajištěn a převezen do lékařského zařízení, kde se podrobil vyšetření spojenému s odběrem krve. Policisté řidiči zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Případem se dále zabývají,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Zdroj: Policie ČR