Pod vlivem drog ujížděl policistům v kradeném autě

Ilustrační fotografie, zdroj: Policie ČR

PRAHA – Kolem šesté hodiny ranní zpozorovala hlídka vozidlo vedené v databázi odcizených vozů. Nastala divoká honička, protože řidič nechtěl dát svoji kůži lacino.

„Policisté z místního oddělení Jarov si ráno po šesté hodině všimli na ulici Jana Želivského v Praze 3 vozidla Opel Corsa, které procházelo v policejních evidencích jako kradené, proto se ho rozhodli zastavit,“ uvedl policejní mluvčí Jan Daněk. Řidič se však nehodlal podrobit policejní kontrole, a měl k tomu jistě dobrý důvod. Okamžitě sešlápl plynový pedál, a začal divoce ujíždět ulicí Novovysočanskou. Během své bezohledné jízdy nebezpečně ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu a také ignoroval červené na semaforech.

„Zběsilá jízda skončila až havárií, kdy řidič nezvládl řízení, a narazil do šesti zaparkovaných aut,“ doplnil mluvčí. Poté se pětatřicetiletý muž dal útěk. Policisté se za podezřelým vydali, a po chvíli jej i doběhli. Za použití donucovacích prostředků jen zadrželi. Museli také využít varovného výstřelu. Muž byl převezen na policejní služebnu, kde musel vysvětlit, jak přišel k vozidlu, které je kradené. K právní kvalifikaci případu přispěje i to, že před policisty ujížděl, způsobil nehody a také, že byl pod vlivem omamných a psychotropních látek.