Rozkopaná kopule, zachráněný strýček a překažená sebevražda

Ilustrační foto. Zdroj: MP Praha

PRAHA – Pražští strážníci zasahovali mimo jiné i na Hlavním nádraží, na Opatově a v Krčském lese. Tři příběhy, které nespojuje nic, kromě profesionální práce lidí v uniformách Městské policie Praha.

První případ se odehrál před druhou hodinou v noci. Operační středisko městské policie přijalo oznámení o páchání vandalství na skleněné kopuli u zastávky autobusu Hlavní nádraží v ulici Wilsonova. „Vyslaná hlídka na místě zjistila, že skleněná výplň o velikosti dva krát dva metry je popraskaná. Za viníka označil oznamovatel, kterého strážníci na místě zkontaktovali, opodál stojícího muže,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Jiřina Ernestová. Osmatřicetiletý muž byl pro podezření ze spáchání trestného činu omezen na osobní svobodě a předán do rukou policie, která byla na místo povolána.

„Mladá žena přijela navštívit strýce do ulice Křejpského v Praze 11. Nemohla se však dostat do jeho bytu, přestože měla klíče. Ani přivolané hlídce strážníků se nepodařilo na muže dozvonit, nereagoval na telefonické volání,“ přiblížila mluvčí druhý vánoční případ. Mezitím byl přivolán na místo zámečník, který dveře na žádost oznamovatelky otevřel. Na chodbě bytu pak byl objeven strýček, jak leží, přerývaně dýchá a z úst mu teče krev. Strážníci společně se svědky okamžitě poskytli čtyřiasedmdesátiletému muž první pomoc a přivolali záchranáře. Po akutním ošetření byl poté muž převezen do nemocnice.

O život šestnáctileté dívky se obávala její matka a tak zavolala na tísňovou linku městské policie. „Matka uvedla, že se dívka má pohybovat v Krčském lese a vyhrožovala prý sebevraždou,“ uvedla mluvčí. Hlídka se okamžitě vydala na určené místo a po nějaké době skutečně dívku nalezla. Nacházela se v těžko přístupném terénu, mezi stromy. Ležela bezvládně na zemi v nízkém porostu, nejevila známky života. Kolem ní byly poházené lahve od alkoholu a také platíčka od léků. Jeden ze strážníků zahájil neprodleně nepřímou srdeční masáž, druhý přivolal na místo záchranáře a policii. Po krátké době se skutečně podařilo dívku přivést k životu. Začala se bránit a kopala kolem sebe. Nakonec ji strážníci uklidnili, převedli na zpevněnou komunikaci, kde ji přikryli termofólií a kontrolovali životní funkce, až do příjezdu záchranářů, kteří si mladou pacientku převzali do péče.