Video: Včera hořelo na Vinohradech. Hasiči zachránili několik osob i andulku

Zdroj: HZS Praha

PRAHA – Na druhý svátek vánoční vyjížděli hasiči do ulice Šrobárova. Hořel tu byt a bylo třeba evakuovat několik obyvatel domu a hasiči zachránili také andulku. Hořel odpad u topidla.

„V ulici Šrobárova na Vinohradech zasahují dvě jednotky hasičů u požáru v obytném domě. Kouř se dostal na chodbu domu, hasiči zasahují v dýchací technice,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Jednalo se o požár v jedné místnosti, ovšem v plném rozsahu. Hasiči k likvidaci požáru užili jeden C proud, a objekt odvětrávali přetlakovou ventilací. Zároveň evakuovali několik osob, zejména z bytu nad požářištěm.

Na místo požáru dorazili záchranáři a také veterinární služba. To proto, že byla ze zasaženého bytu zachráněna rovněž jedna andulka. Příčinou požáru byla nedbalost uživatele bytu při manipulaci s topidlem. Rozsah škod nebyl dosud vyčíslen, jednalo se poměrně zanedbaný byt. Pražští hasiči letos vyjížděli k požárům adventního věnce, dokonce i cukroví hořelo v troubě, ale vánoční stromek nemuseli hasit zatím žádný.