Zkuste si psaní husím brkem!

ČESKÝ KRUMLOV – Umíte vyrobit voňavou sůl, či psát husím brkem? Vyzkoušejte si to v rámci Interaktivní expozice lidských dovedností! Najdete tu i velký model historického centra města, archeologickou a tesařskou expozici, Camera Obscura a strašidelný Danse Macabre. Na nejmenší čeká herna plná dobových hraček a překvapení.

Jednotlivé místnosti expozice přibližují řemesla, která si můžete sami vyzkoušet. Vyrobte si voňavou sůl či mýdlo, namíchejte bylinný čaj, oblékněte nejrůznější kostýmy, přes šablony vymalujte staré i novější vzory a vyzkoušejte si psaní husím brkem.  V gotických sklepeních vás zaujme tajemná alchymistická laboratoř a ukázka skladování potravin a nápojů. V objektu bývalého hospodářského dvora najdete expozici pivovarnictví představující středověkou výrobu piva. Můžete si tu i osahat středověké náčiní, poznat různé druhy sladu a dočíst se o původní podobě piva, jeho vývoji či historii českokrumlovských hospod.

Jedinečnou možnost získat informace o starověkých řemeslech a životě šlechty v době gotiky a renesance máte v rámci Interaktivní expozice lidských dovedností, kterou najdete do 31. 12. v Klášterech Český Krumlov. Zkusíte si vyrobit mýdlo?