Mladí sourozenci si o adventu ustlali si na ulici. Nepohodlná noc je vyšla draho!

Foto: mb-net

MLADÁ BOLESLAV – Ve čtvrtek v půl deváté večer zastavila hlídku městské policie znepokojená žena. Nahlásila, že na zemi v Železné ulici leží dva nehybní mladí muži. A skutečně u jednoho z domů nalezli strážník a zaměstnanec bezpečnostní agentury spící dvojici – v alkoholovém oparu.

Strážník se pokusil mladé muže probudit. Staršího se podařilo probrat, a ačkoliv byl solidně opilý, jakž takž dokázal komunikovat a postavit se na nohy. Na obličeji měl zranění patrně z pádu, ale jinak vypadal – v rámci možností – vcelku normálně. Ukázalo se, že jde o bratry. Mladšího se probudit nedařilo. Na malou chvíli sice procitl, vydal několik neartikulovaných zvuků a opět usnul. Hlídka se ho dál pokoušela probudit a opřít o zeď, to se ale přestalo líbit staršímu sourozenci. Co to děláte s mým bratrem, začal hulákat a zuřivě ho bránit vlastním tělem. Nezbylo než ho pomocí známých hmatů a chvatů zpacifikovat. Jenže co s mladším neprobuditelným bratrem?

Ten byl nadále nekomunikativní. Dvě láhve vodky, co s bratrem vypili a pár jointů, ho totálně udolaly.  Nezbylo než zavolat záchranku. Ta mladíka za asistence strážníka převezla na interní oddělení Klaudiánovy nemocnice. Tam zjistili, že není v ohrožení života a jeho následnou štací se stala záchytka. Starší z bratrů byl převezen na úrazovou ambulanci, kde se dočkal ošetření zranění na hlavě a putoval stejně jako bratr na záchytku. A jelikož ho bojovná nálada nepřešla, dočkal se navíc přikurtování k lůžku. To je naštěstí bez přirážky. Noc je v bratru vyšla na 6 000 korun. A k tomu ještě staršího z dvojice za jeho chování k policejní hlídce čekají opletačky s úřadem magistrátu města.