Svezete se retro vlakem na Kleť?

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Dali jste si předsevzetí, že se s novým rokem bude víc hýbat? No výborně, můžete začít hned první den Novoročním výstupem na Kleť! Nejvyšší hora na Českobudějovicku vám nabídne nádherný, panoramatický pohled od Novohradských hor a Šumavy přes Středočeskou pahorkatinu až k Českobudějovické pánvi. Pozorovací podmínky zde bývají mimořádné, tak možná uvidíte i zasněžené vrcholky Alp.

Nejstarší kamenná rozhledna v Čechách se tyčí v nadmořské výšce 1083,2 m. n. m. a uchvátí vás kruhovým rozhledem do okolní krajiny. V roce 1925 tu byla vystavěna Tereziina horská chata, kde najdete i restauraci, poblíž které jsou nejvýše položené sluneční hodiny v Čechách. Určitě nepřehlédnete ani televizní vysílač pro jižní Čechy vysoký 175 metrů, který zde stojí od roku 1978. Letos prvně můžete pro svůj výlet využít retro vlak z Českých Budějovic do Zlaté Koruny, odkud je to na horu Kleť jen kousek. Souprava bude tvořena historickou lokomotivou a starými vozy československé výroby.

Zajímá vás jízdní řád? Z Českých Budějovic vyjíždí vlak 1. 1. v 9:10 hod. a zpět ze Zlaté Koruny ve 14:32 hod. Dobrou náladu a foťáky s sebou!