Dnes v noci hořelo v prodejně švýcarských hodinek v centru Prahy

Zdroj: HZS Praha

PRAHA – Krátce po půlnoci začalo hořet v prodejně s luxusními hodinkami. Ulici Širokou uzavřela zasahující vozidla Integrovaného záchranného systému. Evakuováno bylo sedmnáct lidí. Přestože hodinky byly v trezoru, škoda je značná.

„Tři jednotky pražských hasičů zasahovaly dnes po půlnoci v ulici Široká v Praze 1 u požáru v prodejně, v přízemí činžovního domu,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Ještě před příjezdem hasičů evakuovali policisté z domu nad obchodem sedmnáct osob, které si převzali záchranáři k preventivní kontrole. Hasiči provedli násilný vstup do prodejny. Požár zahořel ve stropní části prodejny a byl jedním proudem vody rychle uhašen.

Drahé luxusní hodinky a další zboží bylo naštěstí ukryto v trezoru, přesto se předběžná škoda na prodejně vyšplhala k půl milionu korun. Hasiči zasahovali v dýchací technice a na odvětrání prodejny byla použita přetlaková ventilace. Událost se obešla bez zranění osob. Na místě pracují kriminalisté a společně s vyšetřovatelem ohledali místo požáru, aby mohli zjistit přesnou příčinu požáru.