Na Štědrý den napadl v baru hosta a pustil se do policisty. Ve vězení může pobýt až osm let

Ilustrační foto

OTROKOVICE – Třicetiletý muž způsobil pozdvižení na Štědrý den v baru v Otrokovicích. Tam v sedm ráno bezdůvodně napadl sedmašedesátiletého muže, který upadl na zem, udeřil se do hlavy a skončil s těžkým zraněním v nemocnici. Pak se útočník dal do potyčky i s policií. „Za trestné činy ublížení na zdraví, výtržnictví a násilí proti úřední osobě hrozí agresorovi trest odnětí svobody až na osm let,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková, která dnes o případu informovala.

Oba místní muži navštěvují stejný lokál již několik let. „Důvodem, proč mladší z nich mrštil seniorem bezdůvodně a bez předchozího varování či rozepře o zem, by mohla být jeho celonoční konzumace alkoholu. Dechová zkouška ukázala v osm hodin ráno po příjezdu policistů hodnotu 1,82 promile alkoholu,“ uvedla Kozumplíková.

Přivolaní policisté vyzvali třicetiletého muže k prokázání totožnosti. Ten ale u sebe neměl žádný doklad a jméno si vymyslel. Policisté proto muže vyzvali, aby je následoval na služebnu. „Když ho odváděli z místnosti, muž se zčistajasna po jednom policistovi ohnal, shodil ho na zem a dal se na útěk. Policisté útočníka vzápětí dostihli, zadrželi a převezli do policejní cely,“ popsala Kozumplíková.

Následně vyšlo najevo, že si třicetiletý muž už v minulosti odseděl devět let za zvlášť závažný zločin. „Hned následující den ho obvinili hned ze tří trestných činů a dali státnímu zástupci návrh na jeho umístění do vazby. Soudce okresního soudu návrh akceptoval a policisté muže převezli do vazební věznice,“ dodala Kozumplíková.