Sebevrah nebo spíš vrah na dálnici: Měl v krvi skoro tři promile

Ilustrační foto

VYSOČINA – Pětačtyřicetiletý řidič s téměř třemi promile v krvi se v sobotu 28. prosince krátce před 21.00 hodinou rozhodl vydat po dálnici D1. Jeho podivné chování nahlásili další šoféři na 50. kilometru ve směru na Brno, policisté z Vysočiny ho dostihli a svedli na odpočívadlo u 96. kilometru.

„Podle oznámení se řidič choval velice nebezpečně – kličkoval po dálnici, zpomaloval a zrychloval, používal světla do mlhy, i když v místě žádná mlha nebyla,“ popsala krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.
Jakmile policisté svedli řidiče na odpočívadlo a on zastavil, vyzvali ho k předložení dokladů. Ty u sebe neměl a dechová zkouška prokázala 2,73 a opakovaná ještě 2,94 promile alkoholu v dechu. „Vzhledem k tomu, že policisté měli důvodné podezření, že by muž ve svém protiprávním jednání pokračoval, muže zajistili a převezli ho k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy. Policisté dalším šetřením zjistili, že má řidič platnou blokaci řidičského oprávnění,“ doplnila Dana Čírtková.
Řidič, který mohl na dálnici zabít nejen sebe, ale ještě někoho dalšího, je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.