V Hradišti otevřeli pokladničky s vánoční sbírkou. Výsledek příjemně překvapil

Ilustrační foto

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Od konce listopadu mohli Hradišťáci přispívat do pokladniček ve městě určených na charitativní vánoční sbírku. Všechny tři se dnes slavnostně otevřely na radnici. Po sečtení peněz bylo jasné, že obyvatelé a návštěvníci slovácké metropole rozhodně neškudlili. Celkem se totiž sešlo 58 218 korun.

Při přepočítávání došlo i na příjemnou „komplikaci“. „Samotné počítání trošku zkomplikovaly mince cizí měny, ale s tím jsme se lehce vypořádali. Mám velkou radost z toho, že občané nejsou lhostejní k takovýmto sbírkám a štědře přispívají,“ uvedl místostarosta Čestmír Bouda.

Charitativně zaměřenou sbírku pořádá Hradiště už od roku 2003 a tradičně je její výtěžek věnován některému ze sociálních zařízení, spolků nebo organizací, které pečují o děti a mládež. Letos se tak po sedmi letech opět dostalo na TULiP, místní nízkoprahové zařízení pro děti a mládež. Podle vedoucího zařízení, Josefa Kostky, využijí peníze ze sbírky na vybavení a materiál pro pracovní terapii a muzikotepraii. K samotnému převzetí výtěžku dojde v lednu.

Podle dosavadního vývoje sbírky je patrné, že obyvatelé a návštěvníci Uherského Hradiště jsou stále štědřejší. Zatímco v roce 2003 se vybralo jen něco přes čtyři tisíce korun, v roce 2017 se v pokladničkách objevilo rekordních 71 tisíc korun. Letošní výsledek je srovnatelný s loňským. Tehdy dali Hradišťáci dohromady 58,4 tisíc korun a částka skončila v Petrklíči, azylovém domě pro matky s dětmi ve Véskách.

Foto: Do pokladniček s vánoční sbírkou vložili lidé téměř šedesát tisíc korun. Zdroj: Město Uherské Hradiště