Vztah přes internet jí nevyšel. Podvodník obral ženu z Kroměřížska o pětašedesát tisíc

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽSKO – Devětapadesátiletá žena z Kroměřížska se začátkem prosince seznámila na sociální síti s neznámým mužem s cizokrajným jménem. Z hlavního inženýra na lodi plavící se z Anglie do Austrálie se ale nakonec vyklubal podvodník, který ji připravil o celých pětašedesát tisíc korun. O případu dnes informovala policie.

Komunikovali spolu nejdřív přes sociální síť, postupně už jen mailem. „Posílal jí své fotky, psal jí o sobě soukromé věci a svěřil se jí i se svým podnikatelským záměrem. Kromě toho jí vyjadřoval svoji stále větší a větší náklonnost. Navrhl také, že by se s ní chtěl setkat,“ sdělila policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Po několika dalších mailech napsal, že jsou u Malediv, kde je chtějí napadnout piráti. Žena mu zpočátku nevěřila, ale na internetu zjistila, že v oblasti skutečně k pirátským útokům dochází. V další zprávě jí muž psal, že je naštěstí zachránila bezpečnostní agentura. Svěřil se jí, že kvůli neustálým útokům má strach o své úspory a na ostrovech není banka. „Požádal ji proto, zda by jí část úspor, konkrétně pět set padesát tisíc britských liber, mohl zaslat do úschovy. Ona souhlasila a poslala mu adresu a číslo mobilního telefonu,“ uvedla Kyšnerová.

Následně jí muž řekl, že balíček s penězi poslal přes bezpečnostní agenturu do Itálie, údajně ale nemohl zaplatit doručení k ní domů. Z toho důvodu ji požádal, aby doručení zaplatila ona. „Další den jí přišel e-mail, ve kterém bylo napsáno, že je nutné zaplatit italské daně a poplatky ve výši dva a půl tisíce euro. Tyto peníze žena odeslala na uvedený bankovní účet. Dále poslala podle požadavků v e-mailu i oskenovaný občanský průkaz,“ popsala Kyšnerová.

Postupně ženě došlo, že se nejspíš stala obětí podvodníka. Na Štědrý den se proto obrátila s oznámením na policii. „Pachatel se tímto jednáním dopustil trestného činu podvod, po dopadení mu za to hrozí až pětileté vězení,“ dodala Kyšnerová.