Cestující ve zlínském trolejbusu se pohádali do krve. Vše začalo uvolněním místa k sezení

Ilustrační foto

ZLÍN – Divoká hádka propukla v pondělí odpoledne mezi cestujícími v trolejbusu mezi Zlínem a Otrokovicemi. Slovní potyčku přitom zažehlo pouze uvolnění místa k sezení staršímu cestujícímu. Konflikt ale vygradoval natolik, že museli zasahovat strážníci.

Krátce po čtvrté odpoledne přijala zlínská městská policie oznámení od dispečera dopravního podniku o konfliktu v jednom z trolejbusů. Hlídka tak zamířila na zastávku v Prštném, kde vůz zůstal stát. „Po příjezdu na místo strážníci zjistili, že ke konfliktu došlo mezi cestující rodinou a čtyřiasedmdesátiletým mužem, který nastoupil do vozu na předchozí zastávce,“ informoval mluvčí zlínských strážníků Pavel Janík.

Když senior nastoupil, vyzval nejstarší člen rodiny nejmladšího, aby uvolnil místo příchozímu. Chlapec otce poslechl a své místo ochotně přenechal. „Senior měl však z nějakého důvodu potřebu komentovat oděv nejstaršího z rodiny, přičemž jej poučoval, že kdo cestuje v montérkách, by neměl sedět. To ovšem dotyčného celkem pochopitelně namíchlo a slovní konflikt gradoval, kdy z obou stran padaly urážky a poněkud netaktní přání v podobě dobré dubové rakve,“ popsal Janík.

Do probíhajícího konfliktu se poté zapojili další cestující. „Hlídka Městské policie Zlín situaci na místě zklidnila a podezření z přestupků proti občanskému soužití, jehož se nakonec dopustily tři ze tří přítomných osob, bude mít dohru před správním orgánem,“ uzavřel Janík.