Čtyři řidiči byli včera přistiženi na Olomoucku a Šumpersku, když řídili pod vlivem alkoholu nebo drog

OLOMOUCKO, ŠUMPERSKO – Hned čtyři řidiči byli včera přistiženi při běžných policejních kontrolách na silnicích na Olomoucku a Šumpersku, když řídili pod vlivem alkoholu nebo drog. Můžeme mluvit o štěstí, že nezpůsobili žádnou dopravní nehodu.

Včera krátce před jedenáctou dopoledne kontrolovali policisté v Olomouci, části Povel, osobní auto Ford Focus. U 28letého řidiče provedli také orientační test na omamné a psychotropní látky, který prokázal přítomnost cannabinoidů. „Řidič s výsledky trestu souhlasil a po poučení se odmítl podrobit lékařskému vyšetření, spojenému s odběrem biologického materiálu v nemocnici. Policisté navíc zjistili, že muž není držitelem řidičského oprávnění skupiny „B“. Další jízdu mu zakázali,“ uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Další auto kontrolovali policisté včera kolem třiadvacáté hodiny v Olomouci, části Lazce. 23letý řidič Fordu Mondeo při kontrole nadýchal 0,7 promile. Policisté mu také zakázali další jízdu.

Krátce po třiadvacáté hodině pak policisté kontrolovali v Uničově Škodu Fabia. 20letému řidiči zjistili přítomnost amfetaminu a cannabinoidu. „Řidič se po poučení dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření, spojenému s odběrem biologického materiálu v nemocnici. Nyní je tak podezřelý z přestupku na úseku bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, nicméně o přesné právní kvalifikaci bude rozhodnuto na základě výsledků laboratorního zkoumání odebraného biologického materiálu,“ upřesnila Urbánková.

Po čtvrté hodině odpoledne kontrolovali policisté řidičku osobního auta v Bohdíkově na Šumpersku. 39letá žena z Blanenska nadýchala 3,55 promile alkoholu v dechu. „Lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve se žena podrobit odmítla. Za uvedený čin jí v případě prokázání viny a odsouzení hrozí až roční trest odnětí svobody, peněžitý trest nebo zákaz činnosti,” řekla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.