Při uzení masa vzplála garáž i dílna. Požár likvidovaly čtyři jednotky hasičů

Foto zdroj: HZS Zlínského kraje

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Nedbalost při uzení masa byla podle vyšetřovatele příčinou požáru, který dnes v noci zachvátil udírnu s dílnou a garáží v Dolním Němčí na Uherskohradišťsku. Plameny se šířily i na střechu, pod kterou bylo uskladněno seno. Podle mluvčí hasičů Lucie Javoříkové jde už o třetí podobný případ, ke kterému hasiči ve Zlínském kraji v letošním prosinci vyjížděli.

K požáru se v jednu v noci sjely jednotky z Hradiště, Brodu, Dolního Němčí a Vlčnova. Součástí dílny s garáží byla i udírna, kde došlo k požáru, který se postupně šířil do střešních prostor objektu s uskladněným senem. „Hasiči k likvidaci požáru použili dva vysokotlaké proudy vody a tři C proudy hasební vody. Po lokalizaci požáru hasiči postupně vyklízeli podkroví objektu a dohašovali drobná ohniska. Likvidaci požáru vyhlásil velitel zásahu krátce před třetí hodinou ranní,“ sdělila Javoříková.

Na místo poté dorazil i vyšetřovatel hasičů. „Vyšetřovatel stanovil příčinu vzniku požáru jako nedbalostní jednání při uzení a škodu vyčíslil na sto tisíc korun,“ dodala Javoříková.

Foto zdroj: HZS Zlínského kraje
Foto zdroj: HZS Zlínského kraje
Foto zdroj: HZS Zlínského kraje
Foto zdroj: HZS Zlínského kraje