Užijte si Silvestra! Používejte zábavnou pyrotechniku s rozmyslem!

Ilustrační fotografie, zdroj: pixabay.com

PLZEŇSKÝ KRAJ – Novoroční oslavy jsou na dosah a mnozí z nás si je nedokáží představit bez zábavné pyrotechniky. Ohňostroje, petardy a jiné všelijaké podobné efektní výrobky již odpočítávají poslední hodiny, než spustí svoji strhující a bombastickou show.

Ale pozor! Dbejte na bezpečnou manipulaci s těmito výrobky. Obsahují nebezpečné látky, které mohou při nesprávné manipulaci způsobit závažná zranění i škody na majetku a kdo by vám mohl dát kvalitnější rady než Policie ČR. „V prvé řadě doporučujeme výrobky kupovat v kamenných prodejnách, kde je k dispozici vyškolený personál a zboží skladují za stálých teplotních podmínek. Každý výrobek by měl být opatřen českým návodem k bezpečnému použití, označením stupně nebezpečnosti a ověřovací značkou CE. Před samotným použitím si návod pozorně přečtěte a postupujte dle těchto rad,“ říká mluvčí policie Ivana Jelínková.

Důležité je také vybrat vhodné místo k použití zábavné pyrotechniky. „Zkontrolujte, zda je v okolí dostatečně vhodný prostor. Pozor dejte na stromy, balkóny, elektrická vedení, ale i zaparkovaná auta. Nevhodné je odpalovat zábavnou pyrotechniku v blízkosti nemocnic či domovů důchodců. Pokud zábavnou pyrotechniku používáte se svými přáteli, dodržujte bezpečnou vzdálenost. V tomto období by se měli mít na pozoru rovněž rodiče. Dohlédněte na své děti, jelikož těm pyrotechnika do rukou rozhodně nepatří,“ dodává mluvčí.

Přesto, že se jedná o zábavnou pyrotechniku, mějte před těmito výrobky a jejich nebezpečností respekt. Šťastný a úspěšný rok 2020!