V panelovém domě v Brně hořelo, strážníci zachraňovali kočku

Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay.com

BRNO – V ulici Dvorského v části Štýřice došlo k požáru bytové jednotky. Hasiči přijeli včas, uhasili oheň pomocí jednoho vodního proudu, škoda na majetku činí 100 tisíc korun. Svou pomoc hasičům nabídla hlídka psovodů městské policie. „ Ukázalo se, že možnost spolupráce jim přišla právě vhod. V bytě zůstala bezprizorní kočka se zdravotními problémy,“ sdělil tiskový mluvčí Jakub Ghanem.

Psovodi pro kočku předali hlídce městské policie, která ji dopravila do péče veterinářky. Kočka musela být uložena do kyslíkového stanu, jelikož měla problémy s dýcháním.

Co se týče zvířat, strážníci nabádají obyvatele, aby při venčení zvířat používali vodítko a nevycházeli z domu v nočních hodinách, kdy bude pravděpodobněji zvýšený hluk. „Nečekané rány mohou vyplašit i jinak zcela vyrovnaná zvířata. Strážníci potom bezhlavě prchající psy odchytávají na silnicích a dalších nebezpečných místech,“ dodává Jakub Ghanem. Pokud se stane, že se vám mazlíček zaběhne, můžete zkusit zapátrat na stránkách Městské policie Brno, jestli ho náhodou neodchytili a jeho fotku neumístili na web.