Zdrogovaný a opilý cizinec napadl ve Zlíně taxikáře. Prát se chtěl i se strážníky

Ilustrační foto

ZLÍN – Třiatřicetiletý cizince se v pondělí večer vydal do nočních ulic Zlína. Silně opilý a navíc i pod vlivem drog napadl taxikáře a začal mu demolovat vůz. Když pak na místo dorazili strážníci, pustil se do jednoho z nich pěstmi.

Na služebnu zlínské městské policie přiběhl před jedenáctou taxikář, který oznámil napadení svého kolegy. K incidentu, který se odehrál nedaleko, se tak do minuty dostavili strážníci. Ti následně zjistili, že šestašedesátiletý řidič taxíku naložil na blízké ulici zákazníka. „Poté, co ujeli pouhých pár set metrů, se chování dotyčného stalo mimořádně agresivní. Bouchal do palubní desky, vytrhl taxametr a zaútočil na řidiče. Jak bylo zjištěno později, tomu při potyčce zlomil prst na ruce,“ popsal mluvčí městské zlínské policie Pavel Janík.

Hlídka odvedla podezřelého mimo cestu a pokusila se zjistit jeho verzi. „Dotyčný však trpěl prudkými změnami nálad, nebyl schopen kontrolovat své chování a dokonce se pokusil na jednoho ze strážníků zaútočit údery pěstmi do oblasti hlavy. Ti tak byli nuceni použít k ochraně své bezpečnosti donucovací prostředky a agresivní jedinec poté trávil další chvíle s pouty na rukou,“ uvedl Janík.

Následně se na místo dostavila policie a zdravotníci. Provedené vyšetření potvrdilo u agresora přítomnost několika omamných a psychotropních látek a také 2,1 promile alkoholu. „O jeho dalším osudu tak bylo pro tuto chvíli rozhodnuto, strážníci jej převezli k bezpečnému vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice. Tím však příběh zdaleka nekončí, událost nyní šetří republiková policie pro podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví,“ dodal Janík.