Zloděj ukradl navigaci z vozu. Měl však slušnou smůlu

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Na Proseku se vloupal muž do zaparkovaného vozidla. Ukradl drahou navigaci, ale z okna ho spatřil majitel vozu. Okamžitě vyrazil ke svému vozu.

„Krátce před polednem přijal operační důstojník oznámení od policisty, který ve svém volnu zadržel na pražském Proseku podezřelého z vloupání do vozidla,“ uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Byt byl provoněn sobotním obědem, a policista se náhodou podíval z okna na parkoviště před domem. Najednou spatří, jak v jeho voze sedí cizí muž. Nezaváhal ani na okamžik a rovnou vyběhl k autu. Zrovna v té chvíli si neznámý poberta strkal navigaci do svého batohu.

Policista v civilu muže zadržel a zavolal na tísňovou linku 158. Během krátké chvíle přijeli na místo policisté z místního oddělení Prosek a ti si zloděje převzali a převezli na policejní služebnu. Třiatřicetiletý muž nebyl na dráze zločinu žádným nováčkem, již byl několikrát trestán. Nyní je podezřelý ze spáchání trestných činů krádež vloupáním a poškození cizí věci. Hrozí mu trest odnětí svobody až na pět let. Stíhán je na svobodě. Věc je vedena ve zkráceném přípravném řízení.