Silvestrovské a novoroční oslavy zaměstnaly policisty na Vysočině

Ilustrační foto

VYSOČINA – Oslavy související s koncem roku a příchodem Nového roku na Vysočině přinesly celou řadu událostí, které museli řešit krajští policisté. Na operačním středisku přijali přes stovku nejrůznějších oznámení, hlídky vyjížděly k deseti nehodám, pět případů se týkalo použití zábavní pyrotechniky a dva mladiství skončili po intoxikaci alkoholem v nemocnici.

„Vzniklé škody na majetku – poškozená fasáda v Telči, ve dvou případech byla poškozena zaparkovaná vozidla, a ve dvou případech zahořely stromy nebo keře, a to v Humpolci a v Želetavě,“ popisuje události spojené s problematickým použitím pyrotechniky krajská policejní mluvčí Dana Čírtková a dodává, že v dalších jedenácti případech museli policisté na různých místech našeho kraje řešit fyzická napadení mezi lidmi.

Na Pelhřimovsku zdravotníci převáželi dva mladistvé do nemocnice kvůli intoxikaci alkoholem. „Jednalo se o patnáctiletého chlapce, u něhož dechová zkouška vykázala hladinu 1,83 promile alkoholu. Sedmnáctiletá dívka nebyla kvůli podnapilosti schopna provedení dechové zkoušky. Oba případy policisté zadokumentovali jako podezření ze spáchání přestupku podávání alkoholu nezletilým a mladistvým osobám a v rámci dalšího šetření zjišťují, kdo těmto osobám alkohol poskytl,“ doplnila Dana Čírtková.

Pro policisty bývá silvestrovská služba vždy mimořádně náročná. „Většina volajících jsou osoby pod vlivem alkoholu, které často používají vulgární výrazy, policisty také často urážejí a velice obtížně dokážou formulovat důvodu svého volání. Přesto musí policisté dokázat rychle vyhodnotit závažnost oznámení a zareagovat tak, aby nedošlo v případě ohrožení zdraví nebo životů lidí k prodlení,“ uzavřela Dana Čírtková.