Buďte připraveni na zimní podmínky. Rychlá jízda na kluzké silnici skončila včera smykem

PROSTĚJOVSKO – Nepřiměřená rychlost na kluzké silnici způsobila včera ráno dopravní nehodu mezi obcemi Krakovec a Bohuslavice na Prostějovsku.

Osobní auto Renault havarovalo včera po šesté hodině ráno na silnici mezi obcemi Krakovec a Bohuslavice na Prostějovsku. „Jednatřicetiletá řidička nepřizpůsobila rychlost jízdy stavu a povaze vozovky a po projetí pravotočivou zatáčkou dostala smyk. V důsledku toho neovladatelné vozidlo vyjelo vpravo mimo komunikaci, kde narazilo do travnatého břehu. Od toho se vozidlo odrazilo, převrátilo se na střechu a v této pozici se zastavilo zpět na komunikaci,“ popsal nehodu policejní mluvčí František Kořínek. Řidička byla se zraněním převezena do prostějovské nemocnice. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 15 tisíc korun. Alkohol u řidičky policisté vyloučili dechovou zkouškou.

V nejbližších dnech byste měli být na silnici opatrní, protože předpověď počasí slibuje na mnoha místech v Olomouckém kraji v noci teploty pod bodem mrazu a mrznoucí mlhy. Rychlost jízdy vždy přizpůsobte podmínkám na silnici.