Volný čas o víkendu můžete strávit aktivně, a to nejen na lyžích

OLOMOUCKÝ KRAJ – Co se týká různých kulturních, sportovních a společenských akcí, nový rok se rozjíždí velmi pomalu. Přesto jsme se snažili pro vás v každém okrese najít alespoň pár akcí, při kterých byste mohli o nadcházejícím víkendu relaxovat a nabrat nové síly. Snad se nám to povedlo, zkuste se inspirovat v našem přehledu.

OLOMOUCKO

V Kulturním domě ve Šternberku se v sobotu 4. ledna v 18 hodin koná koncert Vánoční oratorium. Na koncertě zaznějí smíšené sbory Chermon, pěvecký sbor Šternberk, sbor Vocantes Přerov, Komorní symfonický orchestr. Dirigovat bude Jan Gottwald.

O víkendu 4. a 5. ledna máte poslední možnost navštívit výstavu Vůně perníku v Městské galerii v Uničově.Své výrobky zde představí perníkáři a perníkářky z Uničova a blízkého okolí.

V sobotu 4. a v neděli 5. ledna se ve Velké Bystřici vždy od 9 do 17 hodin uskuteční obchůzka s koledováním tří králů. Za váš příspěvek na dobrou věc budete od koledníků odměněni zpěvem, vůní kadidla, tradičním nápisem K+M+B 2019 na dveřích a dobrým pocitem v duši. V 18 hodin si pak můžete zajít do římskokatolického kostela na Tříkrálový koncert, kde zahraje cimbálová muzika Záletníci a zazpívá hanácký mužský sbor Rovina.

V sobotu 4. ledna se koná 7. Tříkrálový véšlap do Javoříčka. Oficiální start je v 10-10:15 hodin dopoledne, startuje se z Bouzova od parkoviště u sportovního areálu nebo z Luké od požární nádrže nebo z Hvozda z autobusové zastávky, cíl je společný, a tím je Javoříčko. Trasa z Bouzova je vhodná pro kočárky, každá trasa obnáší asi 5 kilometrů tam a 5 kilometrů zpátky. Registrace není nutná, během akce proběhne Tříkrálová sbírka. Teplé občerstvení bude na místě zajištěno asi od 10:30 hodin. U ohňů si také budete moci opéct špekáčky, které si přinesete nebo si je koupíte.

PROSTĚJOVSKO

V Prostějově si můžete v sobotu 4. ledna ve 14 a v 15 hodin zajít na vánoční prohlídku kostela svatého Jana Nepomuckého, doplněnou o povídání o Vánocích. Sraz zájemců o prohlídky je před vchodem do kostela.

V sále Duhy kulturního klubu v Prostějově se v sobotu 4. ledna v 15 hodin promítá pásmo pohádek pro děti Krtek a hodiny.

Tříkrálový koncert Pavla Lohonky Žalmana zazní v neděli 5. ledna v 17 hodin v Muzeu kočárů v Čechách pod Kosířem.

PŘEROVSKO

S dětmi můžete v neděli 5. ledna ve 14 nebo v 16 hodin vyrazit do loutkového divadla Sokol Přerov na loutkovou pohádku Štědrý večer.

V neděli 5. ledna ve 13:30 hodin se v Městském domě Přerov uskuteční taneční nedělní párty pro seniory.

V sobotu 4. a v neděli 5. ledna od 11 do 16 hodin se můžete jít podívat do galerie Konírna v Lipníku nad Bečvou na výstavu historických kol.

Promítání krátkých pohádek pro malé děti se bude konat v neděli 5. ledna od 16 hodin v komunitním a kulturním prostoru Karnola v Hranicích. Těšit se můžete například na pohádky: Potkali se u Kolína, Mach a Šebestová, Krtek, Dorotka a další.

V sobotu 4. ledna od 8 do 15 hodin se v Týnu nad Bečvou koná tradiční Novoroční výstup na hrad Helfštýn.

Až do pondělí 6. ledna můžete na náměstí ve Dřevohosticích vidět velký figurální betlém.

ŠUMPERSKO

Na představení Vinetůůů! jste zváni v sobotu 4. ledna v 19 hodin do divadla v Šumperku. Je to hravá komedie z Divokého západu, která vznikla na základě knih Karla Maye a notoricky známých německých filmů.

Zabruslit si můžete jít na Zimní stadion v Šumperku v sobotu 4. ledna od 9:30 do 10:45 hodin, kdy je stadion vyhrazen pro bruslení veřejnosti.

Mohelnici se můžete vypravit do kina, kdy v sobotu 4. ledna v 16 hodin je na programu pohádka Zakleté pírko a v 18:30 hodin romantická komedie Šťastný nový rok. V neděli 5. ledna se v 16 hodin hraje opět pohádka Zakleté pírko.

JESENICKO

V neděli 5. ledna v 9:15 hodin ve výrobně kosmetiky Naturfit BIO v Jeseníku začíná kurz swingu pro začátečníky. Tančit se bude do 12:30 hodin, přihlásit se je možné na adrese swinghills.eu/kurz.

Již jen do neděle 5. ledna můžete navštívit výstavu Kouzlo betlémů ve Vodní tvrzi v Jeseníku. Otevřeno je úterý až neděle od 9 do 17 hodin.

V neděli 5. ledna v 17 hodin se v malé tělocvičně základní školy ve Zlatých Horách otevírá kurz společenského tance pro dospělé pokročilé. Více informací a přihlášku získáte na adrese kst-jesenicka.webnode.cz.

V kostele Nejsvětější Trojice v Javorníku se v neděli 5. ledna v 17 hodin uskuteční vánoční koncert. Vánoční písně a koledy přednese Chrámový sbor a Javornický pěvecký sbor.