Opilý syn se pokusil zavraždit svou matku. I tak vypadal Silvestr v Prostějově

PROSTĚJOV – Policie dnes informovala o pokusu o vraždu, který se odehrál asi hodinu před začátkem nového roku v Prostějově.

Kolem třiadvacáté hodiny 31. prosince obdrželi policisté oznámení o napadení ženy v Prostějově. Policisté na místo dorazili během pár minut. Hádka mezi synem a matkou brzy přerostla ve fyzické napadení, ve kterém muž nožem zaútočil na svou dvaapadesátiletou matku a způsobil jí bodnořezné poranění. Zraněné ženě se podařilo útoku ubránit a z bytu utekla k sousedům. Policisté na místě okamžitě podnapilého muže zadrželi. Žena byla převezena do nemocnice v Prostějově. Na místo události byli přivolaní kriminalisté z Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje, kteří si případ převzali.

Motivem útoku byly pravděpodobně rodinné spory mezi matkou a synem. „Obviněný muž nebyl v minulosti odsouzen pro trestnou činnost. Kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí muže do vazby, který soud akceptoval a poslal muže do vazby. Obviněnému muži hrozí za trestný čin vraždy ve stadiu pokusu trest odnětí svobody na deset až osmnáct let,“ objasnil policejní mluvčí Libor Hejtman.