Přijďte si do Brna užít první lednový víkend

Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay.com

BRNO – Svůj program si na první lednový víkend připravila zoologická zahrada, ze které se můžete přesunout rovnou na trhy, kde si nějaké to menší zvířátko můžete klidně pořídit. Pro zahřátí je tu Luďkův běh, pro zábavu Švihlý pochod. A pokud máte doma nějakou tu veteš, můžete ji zkusit prodat na blešáku.

V ZOO Brno budou k vidění zvířata, kterým hrozí v přírodě vyhubení, program Přežijí rok 2020? začne od 10:30 hodin. Přijít můžete v sobotu i v neděli a seznámit se tak i s úsilím zoologických zahrad, které zachraňují takto postižená zvířata.

Švihlý pochod Brnem započne v sobotu ve 14:45 hodin na Moravském náměstí a je tu pro milovníky Montyho Pythona.

V 9:30 odstartuje Luďkův běh, kdy závodíte s časem. Startuje se u jezírka na Kraví hoře, běží se 4,5 kilometru. Pokud nemáte na běh chuť, ale máte doma staré věci, které už nepotřebujete, můžete je zkusit prodat na trzích Dobrá karma, od 9 do 13 hodin na Tržnici na Zelném trhu. Nebo si můžete nějaký ten poklad odnést domů.

Nedělní odpoledne bude patřit milovníkům akvaristiky a teraristiky, od 9 do 12 hodin bude v Kongresovém centru probíhat Fauna hobby Brno.