První miminko roku 2020 se v Olomouckém kraji narodilo v prostějovské porodnici

První miminko Olomouckého kraje

PROSTĚJOV – Na světě je teprve krátce, přesto už se o ní mluví v rádiu a píše ve všech regionálních novinách. Řeč je o malé Kristýnce, prvním miminku Olomouckého kraje roku 2020.

Malá Kristýna se narodila 1. ledna hodinu a osmadvacet minut po půlnoci v prostějovské porodnici. Její maminka přijela do porodnice z Myslejovic – Křenůvek na Prostějovsku. Kristýnka vážila po porodu tři kila sedmdesát a měřila padesát jeden centimetr.

Mezi gratulanty nechyběl včera hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk. „Těší mě, že děťátko i maminka jsou v pořádku a zastihl jsem je v dobré náladě. Malou Kristýnku i její rodiče teď čeká hodně práce i starostí, ale především spousta radosti. Jsem rád, že si ji mohou užívat právě v Olomouckém kraji,“ uvedl hejtman Okleštěk. Kromě gratulace, květin a přání pevného zdraví pro šťastnou rodičku předal hejtman prvnímu letošnímu novorozenci také hrací podložku s dětskou hrazdičkou a finanční dar.

Krátce po páté hodině ranní přišel na svět Daniel ve šternberské nemocnici a na porodním sále v nemocnici Jeseník se první letošní dětský pláč ozval před půl devátou z úst malé Lydie. V nemocnici v Přerově se jako první narodila Tereza, v Olomouci Aneta – obě přišly na svět až na Nový rok odpoledne.