Oblaka dýmu zahalila v sobotu hořící kemp. Škoda se počítá na deset miliónů!

Foto: HZS ScK

PŘÍBRAM – V sobotu 4. ledna krátce před sedmou hodinou se začal šířit z lesa západně od obce Věšín na Příbramsku velký dým. Ukázalo se, že požárem je zasažena budova v rekreačním středisku Věšín.

Po příjezdu první hasičské jednotky na místo byl ihned vyhlášen druhý stupeň poplachu. Bylo nezbytné povolat další síly a prostředky. Požár zasáhl hlavní jednopodlažní budovu o půdorysu 30×15 metrů včetně zastřešené terasy restaurace. Střecha nad hospodářskou budovou se propadla, a tak celý zásah musel probíhat pouze zvenku. Část jednotek se zaměřila na uchránění navazující dvoupodlažní části.

Hasiči zasahovali jak ze země, tak z výškové techniky, použili rovněž hasicí hřeby. Potřebnou vodu čerpali z místního bazénu a zároveň jezdili doplňovat cisterny z hydrantu ve Věšíně. Kvůli velké potřebě dýchací techniky a nutné výměně tlakových lahví se vzduchem byl k požáru vyslán také plynový automobil z berounské stanice.

Zhruba půl hodiny po poledni ohlásil velitel zásahu lokalizaci. Hasičům se podařilo část budovy zachránit, ovšem i tak je škoda předběžně odhadnuta na deset miliónů korun. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování, ke kterému byla přizvána expertní skupina Technického ústavu požární ochrany Praha.

Foto: HZS ScK