Jak strávit víkend? Užijte si typických zimních radovánek!

OLOMOUCKÝ KRAJ – Pomalu se nám rozjíždí plesová sezóna, takže už tento víkend se na některých místech konají plesy nebo karnevaly, které si mnoho lidí nenechá ujít. Aktivně strávit víkend můžete samozřejmě taky na horách, ale nevýhodou je, že ani tady není moc sněhu. Každé větší město nabízí hodiny veřejného bruslení na svém zimním stadionu, je dobré si je pohlídat a využít tuto možnost. V našem přehledu najdete také koncerty, pohádky pro děti, výstavy či tvořivé dílny. Možná se naším přehledem necháte inspirovat, možná budete o víkendu jen tak lenošit. Každá volba je určitě dobrá volba. Přejeme vám krásný zimní víkend.

OLOMOUCKO

Novoroční koncert Moravské filharmonie Olomouc se uskuteční v sobotu 11. ledna v Moravské filharmonii na Horním náměstí v Olomouci mimořádně již od 18 hodin. Na koncertě zazní skladby Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka, Georgese Bizeta, Richarda Wagnera a Giuseppe Verdiho.

Zabruslit si v Olomouci můžete už jen na Zimním stadionu, veřejné bruslení se koná v sobotu 11. ledna v 8:30 – 9:30 hodin a 15:30 – 16:30 hodin a v neděli 12. ledna ve 14:30 – 15:30 hodin a v 17:15 – 18 15 hodin.

S dětmi můžete vyrazit do loutkového divadla Kašpárkova říše na Hynaisově ulici v Olomouci (ve Slovanském domě), na programu je v neděli 12. ledna od 15 hodin klasická pohádka O pejskovi a kočičce.

V neděli 12. ledna v 15 hodin začíná ve velkém sále Záložny v Litovli pohádkový karneval pro děti s Ivo Opletalem. Na akci bude k dispozici fotokoutek, těšit se můžete na vystoupení taneční skupiny Kaster.

Ve Velké Bystřici se můžete v sobotu 11. i v neděli 12. ledna vypravit do galeriezet na výstavu fotografií Jindřicha Štreita a Jana Šibíka 30 let svobody. Výstava je přístupná od 8:30 do 17 hodin.

PROSTĚJOVSKO

Prostějově můžete s dětmi vyrazit v sobotu 11. ledna v 15 hodin do sálu Duhy kulturního klubu na pásmo pohádek Krtek a orel.

Hudební ohlédnutí za vánoční dobou je na programu v sobotu 11. ledna v 17 hodin v kostele Povýšení Svatého Kříže v Prostějově. Na programu budou oblíbené skladby kostelního sboru a známá vánoční mše Jakuba Jana Ryby. Výtěžek koncertu bude věnován na pokrytí režie koncertu a opravu kostela.

Zabruslit si můžete zajít na Zimní stadion v Prostějově v neděli 12. ledna od 15 do 16 hodin, kdy je tato hodina vyhrazena pro bruslení veřejnosti.

Divadelní představení Turecká kavárna se uskuteční v sobotu 11. ledna v 19 hodin v Kulturním domě v Jesenci. V hlavních rolích se představí Václav Vydra, Naďa Konvalinková, Jana Boušková a Matěj Hádek.

PŘEROVSKO

Na pohádku Zapomenutý čert se můžete vypravit s dětmi v neděli 12. ledna do loutkového divadla Sokol Přerov na ulici Brabansko v Přerově. Představení se hraje ve 14 a v 16 hodin.

Zabruslit si v Přerově můžete jít na zimní stadion, pro veřejnost je v sobotu 11. ledna vyhrazena hodina od 16 do 17 hodin a v neděli 12. ledna od 9 do 10 hodin je stadion vyhrazen pro bruslení dětí do 12 let.

V sobotu 11. ledna ve 20 hodin se v Dělnickém domě v Lověšicích koná Karneval pro dospělé. K tanci zahraje hudební skupina Roky.

Novoroční florbalový turnaj města Hranice pro všechny hráče kategorie přípravka se bude konat v sobotu 11. ledna od 8:30 hodin ve Sportovním centru Naparia v Hranicích. Přihlásit se můžete na emailu klub@fbchranice.cz nebo na telefonu 725 822 453. Pro všechny účastníky jsou připraveny medaile a věcné ceny.

ŠUMPERSKO

Víte, co to je Vědecký masopust? Že ne? Tak to se za zajděte podívat v sobotu 11. ledna od 10 hodin do Domu kultury v Šumperku na akci zejména pro děti s tímto názvem.
Můžete si vyzkoušet osvědčené i netradiční vědecké pokusy a hry s masopustní tématikou, vyrobit si masku a zároveň „ochutnat“, co vše mohou zažít děti na Dětské univerzitě v Šumperku od února 2020.

Středisko volného času Doris v Šumperku na ulici Komenského pořádá v sobotu 11. ledna od 17 hodin Keramiku pro každého. Můžete si vyzkoušet vlastní tvorbu, práci na hrnčířském kruhu, zúčastnit se mohou i nejmenší.

Zabruslit si můžete jít na Zimní stadion v Šumperku v neděli 12. ledna od 9:30 do 10:45 hodin, kdy je stadion vyhrazen pro bruslení veřejnosti.

V Katolickém domě v Zábřehu se v neděli 12. ledna v 19:30 hodin koná 10. ročník Hudebního plesu Dechového orchestru Zábřeh, který bude tentokrát tématicky laděný do gala – ve stylu „Velkého filmového večera““. Výzdoba ve stylu předávání Oscarů. Večerní róba či stylové oblečení vítáno. Na plese budou hrát tři kapely různých žánrů, nebude chybět bohatá tombola, raut plný dobrot a fotokoutek.

JESENICKO

V Jeseníku si můžete jít zabruslit na Lázeňské kluziště do Priessnitzových léčebných lázní, a to v sobotu 11. ledna od 10:30 hodin, jeden blok bruslení trvá 90 minut, další blok začíná ve 14 hodin, pak v 16 hodin, poslední blok začíná v 18 hodin a bruslí se až do 20:30 hodin. V neděli 12. ledna jsou tyto časy stejné, ale bruslí se jen do 19:30 hodin.

V kině Pohoda v Jeseníku se v neděli 12. ledna od 15 do 17 hodin koná Filmová tvořivá dílna pro děti i dospělé. Můžete si vytvořit vlastní loutky nebo rovnou celé divadlo. Dílna je určena pro děti od 3 let, starší děti 8 až 12 let mohu přijít a pracovat samy. Kapacita dílny je omezena, jak vhodné se předem registrovat.

Výstava REGENHART & RAYMANN. Dvě rodiny, které navždy proměnily tvář města probíhá ve Vlastivědné muzeum Jesenicka – vodní tvrzi v Jeseníku. Výstava je přístupná v sobotu 11. i v neděli 12. ledna vždy od 9 do 17 hodin.