Parkovací oprávnění v Brně bude zase o něco snažší

Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay.com

BRNO – Na žádost občanů bude pořízení parkovacího oprávnění jednodušší, bude totiž propojeno s Brno iD. Lidé nebudou muset chodit na úřad, ale vše v klidu vyřídí online ve svém domově.

„Obracelo se na nás značné množství Brňanů, kteří měli zájem o propojení osobních stránek uživatele s Brno iD. Rozhodli jsme se vyjít jim vstříc a přidat tuto službu do jednoho městského účtu. Na jednom místě tak vyřídí nejen parkovací oprávnění, ale i úhradu poplatku za odpady, nákup jízdenky na městskou hromadnou dopravu nebo třeba vstup na některá brněnská sportoviště,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Doposud si lidé museli osobní stránky uživatele zřídit zvlášť a museli kvůli tomu navštívit úřad. Ty jsou nutné k vyřízení parkování. Nyní stačí jen registrace z domu. Ti, kteří už své osobní stránky mají, si je jen propojí s Brno iD. I lidé, kteří nevlastní automobil, mohou tyto stránky mít. Můžou si zajistit parkovací oprávnění pro své návštěvy. To se jim hodí i v případě, že sami auto nemají. Umožní tak ale zaparkovat v oblasti placeného stání řemeslníkům nebo třeba rodině.