První letošní občánek Kroměříže už je na světě. Popřát mu přišla místostarostka s obřím plyšákem

Foto: Tomášek se stal prvním letošním kroměřížským občánkem. Zdroj: Město Kroměříž

KROMĚŘÍŽ – Na prvního letošního občánka Kroměříže si v místní porodnici museli tentokrát počkat. Nakonec ale v pondělí 6. ledna přišel na svět chlapeček Tomáš Hánoš. Vážil 3650 gramů a měřil 50 centimetrů. K narození krásného a zdravého syna dnes mamince Kateřině Hánošové přišla poblahopřát místostarostka Daniela Hebnarová a nezapomněla s sebou přinést i nějaké dary do začátku.

Místostarostka popřála mamince i chlapečkovi hlavně pevné zdraví. „Ať chlapeček roste a sílí do krásy a do radosti,“ popřála Hebnarová. Tomášek dostal velkého plyšového lva a finanční dar, mamince pak udělala radost kytice. Celou slavnostní návštěvu chlapec spokojeně prospal.

Podle maminky přišel Tom na svět rychle. „Porod byl bezproblémový. Přáli jsme si, aby se chlapeček nenarodil přes svátky, abychom je prožili v klidu. Nenapadlo nás, že bude prvním kroměřížským miminkem,“ řekla Kateřina Hánošová.

Tomáš je jejím prvním dítětem. Pobyt v kroměřížské nemocnici maminka prvního letošního občánka Kroměříže chválila. „Není náhoda, že sem jezdí rodit i maminky, které nejsou z Kroměříže. Jsem moc spokojená, je tu moc příjemné rodinné prostředí. Až půjdu domů, tak se mi možná bude i stýskat,“ popisovala s úsměvem.

Loni se první obyvatel Kroměříže narodil 2. ledna. Byl jím chlapeček Lukáš Kuzen.

Foto: Maminka si pobyt v kroměřížské porodnici chválila. Zdroj: Město Kroměříž
Foto: K narození syna přišla mamince popřát i místostarostka města Daniela Hebnarová. Zdroj: Město Kroměříž
Foto: Tomášek celou slavnostní chvíli spokojeně prospal. Zdroj: Město Kroměříž