Vykradl čtyři garáže: Bral vše, co mu přišlo pod ruku!

STOD – Policisté pátrají po totožnosti muže, který by mohl být pachatelem protiprávního jednání. V obci Líšina se dosud neznámý pachatel během noci z 19. listopadu na 20. listopadu 2019 vloupal postupně do čtyř garáží.

U všech čtyř objektů překonal vrata a vnikl dovnitř. S sebou si bral vše, co mu přišlo pod ruku. Z první garáže odcizil motocykl zelenobílé barvy, z druhé sadu gola a čtyři kusy kol na automobil včetně disků a pneumatik, z třetí sportovní kolo, které následně na okraji obce odložil do křoví. Poslední garáž prohledal, ale nic z ní nakonec neodnesl. Celkovou hmotnou škodu majitelé vyčíslili na více než dvacet tisíc korun.

Policisté provedli ohledání místa činu, zajistili maximální počet stop a také fotografie z kamerového záznamu, které mají k dispozici pro účely trestního řízení. „Vyhodnocením záznamu z kamerového systému policisté zjistili, že okolo půlnoci se v těchto místech pohybovala neznámá osoba, která se ukrývala za budovou místní kapličky před právě projíždějícím vozidlem. Následně pak odešla do zástavby obce, kde došlo ke spáchání všech uvedených přečinů. V této lokalitě se pohybovala více než dvě hodiny, poté ze zástavby odešla. Vzhledem ke všem těmto skutečnostem je možné, že se jedná o osobu pachatele,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Jelínková a zároveň vyzvala: „Žádáme občany, kteří by na zveřejněných fotografiích osobu pachatele poznali, aby kontaktovali policisty na bezplatné tísňové lince Policie České republiky 158.“

Zdroj: Policie ČR