Další zloděj si vybral nesprávné vozidlo

Zdroj: MP Praha

PRAHA – Zloděj si vybíral v pražských Jinonicích vozidlo, které vykrade tak dlouho, až přebral. Nestačil se divit, jak rychle a kým byl polapen.

„Velkou smůlu měl muž, když si vybral vozidlo příslušníka městské policie,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Ve večerních hodinách bloumal muž kolem zaparkovaných vozidel a vybíral si to pravé, kterému rozbije zadní okénko, vleze si do něho a tam najde něco cenného, čím si vylepší osobní životní úroveň. Vybíral tak dlouho, až mu do oka padla modrá škodovka. Svůj čin uskutečnil, ale netušil, komu ono vozidlo patří. V tu chvíli ho již z okna pozoroval majitel vozu, který si všiml právě rozbitého okénka. Na nic nečekal a vyrazil ke svému vozu.

Pachatel se stále nacházel uvnitř auta, když k němu majitel dorazil. „Prokázal zloději svoji příslušnost k městské policii,“ doplnila mluvčí. Zloděj věděl, že je zle. Pak ho pohlídal až do příjezdu státní policie, a to přímo ve voze. Muž je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu vloupání. Pravděpodobně to nebude jeho jediný vroubek. Měl podobnou smůlu, jako muž, který vykradl vozidlo policisty na pražském Proseku, koncem loňského roku.